Навигация

26Юли

Изтегли изображение: [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]

Завърши първият кръг от националните шампионати и „Балканска Джет Ски Купа“ във Варна

14.06.2021 | 11:30

Успешно завърши първият кръг от националните шампионати и „Балканска Джет Ски Купа“ във Варна. Морската столица бе домакин за първи път на подобен вид състезание с международно участие, организирано от „Джет Ски Клуб Варна“ и дирекция "Спорт" към Община Варна. В почивните дни на офицерския плаж премериха сили екипи от България и  Румъния, като заявките от Гърция, Турци и Кипър отпаднаха, заради ковид мерките в тези държави.

Звездата в атрактивната Free Style категория е европейският шампион Дени Делиман от Румъния, който направи невероятно шоу и екстремни акробатични изпълнения с джета си. Оспорвана битка се водеше до края в „кралския клас“ при най-мощните джетове над 300 к. с., където Стоян Топалов от „Кинекс Моторспорт“ убедително се наложи над  дебютанта Николай Димитров и Мартин Димов от клуб „Морска звезда“ Бургас. При дамите убедително се представи Димана Михалева от джет клуб „Акватракс“ Бургас, следвана от Стефани Стойчева и Даяна Топалова. В детския – купата грабна румънския състезател Влад Михалчев, на две точки след него остана Антон Горещилов, а трети се класира отново румънски състезател Себастиян Давидеску, който управлява джет а само с една ръка.

Следващият кръг от Националния шампионат е в Бургас от 2 до 4 юли на северния плаж.