Навигация

20Юни


Изтегли изображение: [1] 

Награди за децата на Варна

14.05.2021 | 16:21

В навечерието на 24-ти май, Ден на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, дирекция „Образование и младежки дейности“ към Община Варна започва инициатива за представяне на деца и младежи, които са се представили отлично на наши и международни състезания, инициативи и конкурси. Информацията е подадена от съответните учебни заведения за периода 22.03-22.04.2021 г., като ще бъде обновявана периодично.

 

ДГ 3 "Звездичка"
Грамота за участие  и поощрителна награда за пет деца от втора група  „Моряче“  от конкурса за рисунка на тема „Всяка капка вода е ценна и има значение за нас";

Грамота за участие на 16 деца от четвърта група  „Делфинче“ от  конкурса за рисунка на кукерски игри „Магията на Кукеровден- да прогоним злото, да бъдем по-добри”, читалище „Св. Св. Кирил и Методий 1985“ - Бургас;

Грамота за 26 деца от различни възрастови групи от конкурса за иновативна и автентична мартеница, пано и обемна кукла на тема: „Бяло и червено”. Част от изпратените творби са запазени и съхранени за участие в ретроспективна изложба, а друга част са предадени в социалните патронажи на град Лясковец и Велико Търново за подарък на възрастни и самотни хора.


ДГ 8 "Христо Ботев"
Симеон Ивайлов Йончев - IVа група; Индивидуална купа за "Най-добър вратар" и отборна награда - II място в състезание по футбол на 03.04.2021 г. "Спорт Палас", представител на детски спортен клуб "Спартак Варна - 2014";
Мартин Георгиев Радев - IVа група; Отборна награда - III място, в състезание по футбол на 03.04.2021 г." Спорт Палас", представител на детски спортен клуб "Шампиони";


ДГ 29 "Звънче"
Йоана Мирева, 5 г.,отличена е сред трите най-добри рисунки във възрастовата група от 4 до 7 г. в конкурс за детска рисунка „Световния ден на водата – 22 март“;

 

ДГ№35 "Детска радост" /с яслена група/

Бориса Николова, 6 г., 1-во място за изработване на кукерска маска, категория „Фантастична маска", в национален конкурс за изработване на кукерска маска под надслов “Мистичността на кукерската маска - да изгоним злото, за да пребъде доброто, за здраве, благоденствие и благодат във всеки български дом!”, гр. Елин Пелин;

Никол Николова, 6 г.,1-во място за изработване на кукерска маска, категория „Характерен персонаж за местната традиционна култура“;

Първо място сред детските градини във Варна: 1321 кг предадена хартия,  22 спасени дръвчета от изсичане

 

II ОУ "Никола Йонков Вапцаров"  
Христина Христова Тодорова - 6 клас: 1-во място на международен крос "Ивайло", проведен на 22.03.2021 г.; 1-во място в състезание по лека атлетика "Ден на бягането", проведено на 11.04.2021 г. в гр.Варна;
Алексиана Александър Стоянова - 3 клас, 2-ро място в многобой от състезание по спортна гимнастика – Зона север, проведено на 02.04.2021 г. в гр.Варна.
Диляна Диянова Георгиева - 4 клас - 3-то място на Национален турнир по фигурно пързаляне "Приз Виктория", София;

 

III ОУ "Ангел Кънчев"
Михаела Михайлова Георгиева – I „а“ клас, 1-во място на Областния кръг от Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“ 2021 г. Тя е спечелила тази награда в съревнование с 928 първокласници от областта.
Максим Михайлов (III „ж“ клас), Кристиян Колев (III „ж“ клас), Мила Костадинова (III „а“ клас) и Димитър Неделчев (III „ж“ клас) - класирани за финала на Международния математически турнир „Математика без граници“. Предстои участието им във финалното състезание през юли 2021 г., в което ще се включат отличили се ученици от 19 държави;

ОУ "Захари Стоянов"  

Карина Наумова, 7 клас, 1-во място на общинския конкурс за рисунка "60 години от полета на Юрий Гагарин" категория рисунка;

Василена Василева, 7 клас, 3-то място, категория модел/макет - с модел на ракета "Съюз";
Димана  Димитрова, Емануела Дончева И Йонна Димитрова 7 г. - 3-то място, категория модел/макет

Кристиан Роев, 7 в  клас,  специална награда за творбата си "Колонизация на Марс"

Първо място за 2 д и 2 г класове, с преподаватели Гергана Никова и Марияна Желева за най-креативен колаж на тема "Моята валута" в национален конкурс, посветен на Седмицата на парите;


ОУ "Свети Патриарх   Евтимий"
Ивелин Христов Господинов, 3 клас, 1-во място в общинския кръг на състезанието "Математика без граници";

Пламена Валентинова Костова, 1 клас, 2-ро място на XII издание на Международен конкурс за вокално изкуство "Морски звездички";

ОУ "Свети Свети Кирил и Методий"

Людмила Янова, 7в клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка "Космос 2021";

Диана Момчева, 7б, клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка "Космос 2021";

Моника Василева 7б,клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка "Космос 2021";

Лев Беленкий, 4б клас, 1-во място на олимпиада „Знам и мога“; 2-ро място на националното математическо състезание „Европейско кенгуру“;

Анжелика Балацкая, 12а клас, Олександра Писаренко, 11а клас, грамоти от националната олимпиада по руски език;
Стефан Иванов Буроджиев, 4д клас, 1-во място по баскетбол, областен кръг;
Катрин Алън, 3в клас, 1-во място в международен конкурс по музика в Полша;


ОУ "Цар Симеон І"
Боян Николаев Тасев и 2г клас и Максим Пламенов Василев, 2а клас, 1-во място в национално състезание по бълг. език и литература "Любословие";

Мария Стоилова Георгиева, 4бклас, 1-во място в ХІV национален конкуср за детска рисунка „Пролет върху листа“, Кюстендил;

Ярослав Басков, 6а клас, почетна грамота за отлично представяне във викторина „60 години от първия полет на човек в Космоса“;


СУ „Гео Милев"

Александра Тузлукова, 4в клас, 2-ро място в конкурс за есе на тема:"Библиотеката в училището, библиотека на бъдещето";

Марилена Петкова, 4в клас, 3-то място в конкурс за есе на тема:"Библиотеката в училището, библиотека на бъдещето";

Анна Александровна Николова, 10а клас, грамота за отлично представяне в национална олимпиада по руски език;

Стелиян Демиров,5а клас, 2-ро място, категория "рисунка" в международен конкурс за рисунка и фотография, посветен на Световния ден на водата;

 

СУ  "Пейо  Крачолов  Яворов"
Нелина Иванова, Васил Петров и Димитър Добрев, 11а клас, награда: „Най-приложима идея“  в конкурс, организиран от РУО- Варна, на тема: "Аз и моите 100 лева в условията на пазарна икономика и световна пандемия";
Йоана Момчилова, 12 клас, пълна стипендия от DAAD;


Първа езикова гимназия  
Георги Христов Лазов,10 клас, 2-ро място на националното състезание по финансова грамотност;

Даниел Георгиев Александров,12 клас, 4-то място на националното състезание по финансова грамотност;

 

ПГИ "Д-р Иван Богоров"
Специална награда за цялостно представяне на ПГИ "Д-р Иван Богоров" на международен конкурс за рисунка и фотография, посветен на Световния ден на водата;

Национален фотоконкурс "Вълшебството на сезоните" - 1-во място за Таня Ангелова, 8 клас; 2-ро място - Деян Георгиев, 9 клас; поощрителна награда - Серин Мустафова, 10 клас и Александрина Петева - 10-ти клас.


ПГХХВТ "Дм. Ив. Менделеев" - Професионална гимназия по химични и хранително-вкусови технологии

Димана Николова - 4 медала от турнира по тенис на маса за юноши и девойки;
Звезделина Кънчева - 2 медала от турнира по тенис на маса за юноши и девойки;

 

 ПГСАГ "Васил Левски"- Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия
Национално състезание "Най-добър млад строител", проведен в гр. Русе: второ място в дисциплина "Мазилки, шпакловки и бояджийски работи" - ученик от 12-ти клас и "Облицовки и настилки" - един ученик от 10-ти клас
Областно състезание "Аз и моите 100 лева в условията на пазарна икономика и световна пендемия" - второ място от трима ученици от 11-ти клас, специалност "Недвижими имоти". 


ВТГ "Георги  Стойков Раковски"
Елина Николаева Радева,11 клас, 1-во място в национално състезание по митнически и данъчен контрол;

Лора Георгиева Георгиева, 11 клас, 2-ро място в национално състезание по митнически и данъчен контрол;
Пресиана Костадинова, 11 клас, 1-во място за есе на Национален конкурс "Народните будители и Аз"; В същия конкурс - Анджела Икономова, 11 клас, 2-ро място за стихотворение; Александра Проскурина, 8 клас, 3-то място за стихотворение; Мерал Хасан, 3-то място за картина; Денислава Арабова - поощрителна награда 

Силвана Димитрова Георгиева, 1-во място в национално състезание "Практични финанси"; 

Моника Генадиева Атанасова, 3-то място в национално състезание "Практични финанси"; 

 

Професионална гимназия по туризъм
Галина Йорданова Янева, 9б клас, 2-ро място в направление „Фолклор“ в международния онлайн вокален конкурс ′′Libert à Creativa′′ Италия;
Биляна Тодорова Герова, 8з клас, 1-ва награда от конкурса „Вълшебството на сезоните” на Астрономическа обсерватория при ОП „Младежки център” – Хасково;

Спортно училище   "Георги Бенковски"
Държавно отборно първенство в гр.София: Калина Николаева - 5 златни медала в различните стилове; Гергана Стоянова и Радина Радева - един сребърен и бронзов медал; Ева Христова - два сребърни медала; Василики Кадоглу - сребърен медал; Християн Маслев - бронзов медал
Държавно лично отборно първенство по спортна гимнастика, гр. Варна: Алекс  Иванов - бронзов медал и бронзова купа; Симеон Димитров - бронзова купа, Преслав Петров - бронзова купа; Андреа Христова - златен медал и златна купа; Иванина Петкова - бронзов медал и златна купа; Мишел Абаджиев - сребърен медал и златна купа; Виктория Петрова - златна купа

 

СУ „Димчо Дебелянов“
Симона Тодорова от IIIб клас - наградена със сребърен медал за постигнатия висок резултат на зимното издание на състезанието „Математика без граници“.
Галя Ангелова - ст. учител по физика и астрономия и ръководените от нея ученици бяха удостоени с плакет и грамоти за участие в Общинския конкурс „60 години от полета на Юрий Гагарин“.
Олександра Писаренко от XI а клас и Анжелика Балацкая от XII а клас отлично представени на Националния кръг на олимпиадата по руски език. Олександра е с резултат от 65 точки в VII състезателна група, а Анжелика – с 63 точки в VIII състезателна група. 
Лев Беленкий от IVБ клас е отличен с грамота от Регионално управление на образованието - Варна за постигнатото II място на Областния кръг на Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“.
-Димитър Павлов зае трето място на Есенния кръг на VIII издание на международния турнир „Математика без граници“

 

ЦПЛР - НАОП „Н.Коперник”
Маргулан Исмолдаев, ученик от МГ "Д-р Петър Берон", златен медал за в XXVIII Санктпетербургска олимпиада по астрономия. 

 

17 проекта на Варна

85,6 млн. лв. по ОП „Региони в растеж“ привлечени за Варна

85,6 млн. лв. по ОП „Региони в растеж“ привлечени за Варна

Инвестиционната програма по ОП „Региони в растеж 2014-2020“, по която ще работи Община Варна, е на обща стойност 127,7 млн. лв., от които 85,6...
още виж всички
Сервизна информация

20.06.2021 | 11:38

Съобщение

Предприемат се необходимите действия по възстановяването на стара подпорна стена на бул. “Янош Хуняди”- край паркинга срещу блок 6.Част от нея е пропаднала след валежите  снощи. На място веднага...
виж всички