Навигация

11Юни


Изтегли изображение: [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26] 

Зам.-кметът Илия Коев награди отличените от конкурса за рисунка на тема „Зависим или независим - какъв е твоят избор“

30.05.2025 | 13:48

На специална церемония заместник-кметът и председател на Общинския съвет по наркотични вещества Илия Коев награди отличените от конкурса за рисунка на тема „Зависим или независим - какъв е твоят избор“. Събитието се организира за пета поредна година от дирекция „Превенции" към Община Варна по повод Световния ден без тютюн - 31 май. Тази инициатива е много важна за нашето общество, защото възпитава децата да бъдат информирани, съпричастни и активни в процесите за превенция на зависимостите. Бъдете с чиста съвест, не се подавайте на изкушенията на модерния свят, пазете се от наркотични вещества, които могат да превземат живота ви. Растете силни и здрави, бъдете истински и най-вече се уповавайте на вашите родители и учители и техните съвети. С тези думи Коев се обърна към участниците в конкурса, за да ги поздрави за необикновените рисунки и да ги призове да бъдат бдителни за опасностите и предизвикателствата пред младите. 


Артистичната инициатива е част от дейностите по „Програма за превенция на употребата на наркотични вещества сред учениците от V-VII клас“ и е създадена в хода на дългогодишното и успешно сътрудничество на дирекция „Превенции“ с 18 варненски училища - партньори. Програмата цели да запознае децата с вредите и фаталните последствия от използването на психоактивни вещества и да изгради умения и мотивация за водене на здравословен и пълноценен живот. В конкурса са участвали 259 ученици, в три възрастови групи от 15 варненски училища. Отличените художествени творби са избрани от жури, включващо художник-илюстратор, общински експерти и представители на Общинския съвет по наркотичните вещества и Местната комисия за борба с трафика на хора. 


Победител във възрастова категория V клас е Петър Атанасов от ОУ „Св. Иван Рилски“, на второ място е Красимир Вълчанов от СУХНИ „Константин Преславски“, а трети Руселин Милев от ОУ „Черноризец Храбър“. На първо място в категория VI клас е Елея Русева от ОУ „Панайот Волов“, втора е Богдана Богданова от СУХНИ „Константин Преславски“, трета е Ема Стойкова от ОУ „Захари Стоянов“. Лауреат в категория VII клас е Невена Пейчинова от ОУ „Георги Сава Раковски“, второ място спечели Павела Янкова от ОУ „Св. Климент Охридски“, третото място е за Преслава Лефтерова от ОУ „Панайот Волов“. Още петима ученици получиха поощрителни награди и грамоти за участието си в конкурса и позицията си по темата за зависимостите. Отличените творби ще бъдат изложени в експозиция в Младежки дом - Варна.