Навигация

14Дек


Изтегли изображение: [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6] 

Наградиха победителите в конкурс за Христо Ботев

30.11.2018 | 12:57

Победителите в националния исторически конкурс под наслов „170 години от рождението на Христо Ботев – 170 години път към свободата, път към безсмъртието” бяха наградени тържествено в зала „Пленарна“ на Община Варна. Събитието се провежда под патронажа на кмета Иван Портних. Организатори са Регионалното управление на образованието – Варна и школа „История” към Първа езикова гимназия.

 

В конкурса участват 55 училища от 49 града от цялата страна. Представени са над 250 проекта в четири категории. Отличени от тях са 74 групови и индивидуални проекта, както и 32-ма учители, подпомогнали успешната подготовка на учениците.

 

1.      Категория „Есе“

I място

Ангел Цанков – ПГСС „Царица Йоанна“ , Пазарджик

Тони Кондева – ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен

II място

Мила Маринова – СУ „Васил Левски“, Троян

Мария Миткова – СУ „Христо Ботев“, Нова Загора

Яна Спасова – Първа езикова гимназия, Варна

III място

Вероника Перфанова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен

Иван Маринов – СУ „Цанко Церковски“, Полски Тръмбеш

Мелиса Найденова – СУ „Неофит Бозвели“, Варна

Джансел Мюмюн – СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене

Диан Генов – ПГЧЕ „Васил Левски“, Бургас

Анелия Крумова – СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали

Поощрения:

Сезен Мехмед – СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене

Светослава Павлова – СУ „К. Константинов“, Сливен

Емре Емурла – ЕГ „Христо Ботев“, Кърджали

Диамира Кирилова – ПГТ „Д-р Васил Берон“, Велико Търново

Младен Илиев – ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Кърджали

 

2.       Категория „Доклад“:

I място

Ивана Мангинова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен

Севилай Салим, Айсул Али, Туче Муса - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене

II място

Галина Петрова – Национална Априловска гимназия, Габрово

Веселин Новков – Национална Априловска гимназия, Габрово

III място

Джемиле Болгурова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Якоруда

Георги Спахиев – СУ „Никола Й. Вапцаров“, Хаджидимово

Силвия Василева, Наталия Кръстева – ПГ по търговия и ресторантьорство, Враца

Поощрения:

Розалина Влахова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен

 

3.      Категория „Презентация“

I място

Марианна Стоянова, Пламена Петева - ПГТ „Д-р Васил Берон“, Велико Търново

II място

Франсис Исмаил, Марина Стефанова - Първа езикова гимназия, Варна

Красимира Петкова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Пордим

III място

Ралица Жекова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен

Габриела Караосманова – Старопрестолна гимназия, Велико Търново

Андреа Лазарова, Андрея Найденова, Кирил Петров, Памела Иванова, Тина Ангелова - СУ

„Св. св. Кирил и Методий“, Радомир

Поощрения:

- Кристиан Тодоров, Пресиян Великов – СУ „Йордан Йовков“, Тутракан

- Емир Сали, Десислава Атанасова, Иван Янев - ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Бургас

- Бирджан Яначков, Десислава Димитрова, Мирослава Дончева - Старопрестолна гимназия,

Велико Търново

-Дарина Ганчева – СУ „Христо Ботев“, Нова Загора

-Ренета Трифонова, Николинка Сълова - Първа езикова гимназия, Варна

-Емир Сали, Мерлин Емурла - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене

-Деница Цанова, Румяна Новакова – Спортно училище, Велико Търново

-Антонина Лозанова - Видин

 

4.      Категория „Драматизация“/ „Филм“

I място

Павло Славов - Първа езикова гимназия, Варна

II място

Школа „Историка“ - СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали - филм

Павло Славов, Яна Спасова, Школа „История“ - Първа езикова гимназия, Варна

Поощрения:

СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали - драматизация

 

5.      Колективни грамоти за участие:

СУ „Христо Ботев“, с. Чорбаджийско,  община Кирково

СУ „Йордан Йовков“, Тутракан

СУ „Цанко Церковски“ – Полски Тръмбеш

СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене

СУ„Св. св. Кирил и Методий“, Велинград

СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали

 

Специална награда на Кмета на община Варна - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен

Специална награда на Фондация „Българска памет“  - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене

Специална награда на Фондация „Христо Ботев“ – Школа „История“, Първа езикова гимназия, Варна

17 проекта на Варна

85,6 млн. лв. по ОП „Региони в растеж“ привлечени за Варна

85,6 млн. лв. по ОП „Региони в растеж“ привлечени за Варна

Инвестиционната програма по ОП „Региони в растеж 2014-2020“, по която ще работи Община Варна, е на обща стойност 127,7 млн. лв., от които 85,6...
още виж всички
Сервизна информация

26.11.2018 | 11:21

Съобщение

ОП "Комплекс за детско хранене" информира, че поради повреда на автомобил, доставката на храна днес 26-ти ноември, ще се забави с 10 до 15 мин. в следните обекти: Иван Кацарски - ж.к."Възраждане",...
виж всички